Tydzień Bibliotek 8-15 maja 2024

Dzień Bibliotekarza i Bibliotek

W maju w naszej szkole tradycyjnie obchodzimy święto książki, znane kiedyś jako Dni Oświaty, Książki i Prasy.

23 kwietnia od 1996 roku obchodzony jest na całym świecie Dzień Książki i Praw Autorskich. Dzień ten wiąże się z katalońskim obyczajem, kiedy każdy mieszkaniec Katalonii w dniu świętego Jerzego – patrona tego regionu – obdarowywał swoich bliskich książkami i różami.

8 maja przypada Dzień Bibliotekarza i Bibliotek. To święto ma na celu uczczenie i promowanie pracy bibliotekarzy, a także podkreślenie znaczenia bibliotek jako ważnych instytucji edukacyjnych, kulturalnych i społecznych. Dzień Bibliotekarza i Bibliotek jest świętowany od 1985 roku.

W dniach 8-15 maja obchodzimy XXI Ogólnopolski Tydzień Bibliotek. W tym roku pod hasłem: “Biblioteka – miejsce na czasie”. 

 Z tej okazji  przygotowaliśmy część artystyczną. Jako pierwsi wystąpili uczniowie klasy 5a, którzy pod opieką pani Izabeli Podsiadły przygotowali inscenizację pt. “W książkowej krainie”,  następnie Szkolne Koło Teatralne pod opieką pani Reginy Hasiewicz przedstawiło baśń pt. “Calineczka”. Na zakończenie uczniowie klas 4b i 5a zaśpiewali  piosenki: “Piosenka o czytaniu książki” i “Książka przyjaciółka” przygotowane przez panią Annę Krawczyk.

Zdjęcia: Alicja Romanowicz