#ZDROWOROSNA 2023

15 marca 2023 r. Świetlica Szkolna w Zespole Placówek Oświatowych w Kodniu przystąpiła do akcji #ZDROWOROSNA 2023! organizowanej przez eksperta na rynku zaopatrzenia ogrodnictwa W. Legutko. Okazało się, że uprawa roślin to nie tylko element zdrowego stylu życia, ale również świetna zabawa. W darmowych pakietach otrzymaliśmy m. in. nasiona popularnego w polskiej kuchni koperku, doniczki i pakiet edukacyjny. Od teraz dzieci mają okazję zostać Ogrodowym Superbohaterem!

Dzięki kreatywnemu zestawowi, który otrzymaliśmy każdy uczeń miał możliwość wysiać koperek, wyciąć swoją indywidualną etykietę, którą oznaczył swoją roślinkę. Następnie podlewał i obserwował wzrost pysznego koperku. Wszyscy uczestnicy mogli zabrać swoje roślinki do domu, aby pokazać i używać w swojej kuchni koperek, który sami wyhodowali.

Dla wszystkich było to ciekawe doświadczenie, tym bardziej, że uczniowie świetlicy szkolnej już wcześniej wysiewali inne rośliny użytkowe. Dzieci zdobyte umiejętności mogą rozwijać także w domu, tworząc swoje własne ogródki. W akcji uczestniczyli uczniowie klas: 1a, 2a, 3a, 3b i 4a pod opieką nauczycieli świetlicy: p. T. Filipek, p.T. Jastrzębskiej i p.G. Micewicz.

Ta akcja pokazała, ze uprawa roślin może być świetną zabawą.

Artykuł i zdjęcia: Świetlica Szkolna ZPO w Kodniu