Zadbajmy o dobrą atmosferę

Zapraszamy wszystkich mieszkańców Gminy Kodeń na spotkanie z dr Arkadiuszem Iwaniukiem, Regionalnym Dyrektorem Ochrony Środowiska w Lublinie. Spotkanie odbędzie się 3 kwietnia 2023 r. godz. 15:30 w sali gimnastycznej Zespołu Placówek Oświatowych w Kodniu.

Celem spotkania będzie pogłębienie wiedzy na temat zanieczyszczenia powietrza w kontekście globalnych zależności oraz sytuacji mieszkańców. Postaramy się odpowiedzieć na pytanie – czym jest smog i jaki sposób wpływa na nasze zdrowie?

Poruszymy problem kryzysu klimatycznego, jego przyczyn i możliwych skutków oraz prognoz na przyszłość. Dowiemy się jak walczyć ze smogiem i przeciwdziałać zmianom klimatu.

Zgłębimy tematykę ekologicznych źródeł ogrzewania: koszty, korzyści i środki, z których można skorzystać (Czyste Powietrze, Mój Prąd, ulga termomodernizacyjna).

Spotkanie odbędzie się w ramach warsztatów ekologicznych pod tytułem „Łyk świeżego powietrza”. Cały projekt realizowany jest ze środków NFOŚiGW oraz WFOŚiGW w Lublinie z Programu Regionalnego Wsparcia Edukacji Ekologicznej.

Zapraszamy na spotkanie.
W trosce o nasze zdrowie.