Ratujemy nocą

Uczniowie klasy 3b naszej szkoły uczestniczyli w pogramie Ratujemy i Uczymy Ratować, którego celem było nabycie przez jego uczestników podstawowych umiejętności w zakresie pierwszej pomocy przedmedycznej. Trzecioklasiści pod opieką p. Teresy Filipek sumiennie  wykonywali ćwiczenia, przyswajali określone zasady zachowania i postępowania w różnych sytuacjach nagłych, zagrażających życiu i zdrowiu. Zwieńczeniem programu była Noc w szkole.   Uczniowie z niecierpliwością na nią czekali, ponieważ jedną z jej atrakcji było wspólne opracowanie programu zajęć na całe popołudnie i wieczór.

Długo wyczekiwana noc odbyła się 15. 03, br. O 16.00 mali ratownicy wraz z rodzicami ponownie zawitali w szkole i zaprezentowali rodzicom swoje umiejętności ratownicze. Po zakończeniu pokazu rozpoczęły się kolejne atrakcje dziecięcego programu. Pod opieką nauczycieli: wychowawczyni- Teresy Jowik, p. Marii Sosnowskiej i p. Teresy Filipek, a atmosferze radości, wzajemnej sympatii i współpracy przechodzili od zabawy do zabawy. Wśród licznych pomysłów był: wieczorny spacer po Kodniu, zabawy z piłkami i mecz piłki nożnej w drużynach mieszanych, zabawa w chowanego, piżamowy berek, gry planszowe, gra „ Zgadnij, kto to?”

Dopiero w późnych godzinach wieczornych, czasem nawet nocnych, przyszła pora na sen. Rano, z nieco ciężką głową, ale pełną niesamowitych wrażeń i doświadczeń, po wspólnym śniadaniu uczniowie przystąpili do zajęć, które na skutek nie najlepszej jasności umysłu zainteresowanych, musiały być zmodyfikowane :).

Noc w szkole uczniom bardzo się podobała, czego najlepszym dowodem były pytania: Kiedy będzie kolejna?

Bardzo dziękujemy Rodzicom uczniów za pomoc w organizacji Nocy w szkole.

                                                                                             

 

Teresa Jowik
Maria Sosnowska
Teresa Filipek