Koncert finałowy XIII edycji akcji ,,Twój dar serca dla hospicjum” w Lublinie

Po raz 13. Lubelskie Hospicjum dla Dzieci im. Małego Księcia i Liceum Ogólnokształcące im. Kazimierza Wielkiego w Lublinie zorganizowały akcję charytatywną „Twój Dar Serca dla Hospicjum”. W tegorocznej akcji wzięło udział ponad 130 szkół z województwa lubelskiego, które zebrały 150 tysięcy złotych na rzecz podopiecznych hospicjum.

  Zebrane środki przekazane będą na zakup sprzętu medycznego i leków, wsparcie oddziału stacjonarnego hospicjum, ale również na zakup podkładów, pieluch i środków czystości.

   Podsumowanie akcji miało miejsce  6 czerwca 2023 r. w sali widowiskowej Fundacji Dantis w Lublinie. Naszą Placówkę reprezentowało 6 uczniów (najbardziej zaangażowanych w tą akcję) wraz z opiekunem.

   ,,Podsumowaliśmy 13. edycję naszej akcji, w której uczniowie szkół wraz z nauczycielami zbierali środki na pomoc swoim rówieśnikom a naszym podopiecznym. Wrażliwość, empatia, działanie, które można było obserwować podczas kiermaszy i innych inicjatyw jest wzruszające. Młodzi ludzie dzielili się swoim groszem, z których uzbierała się ogromna suma 150 tysięcy” – mówi o.dr Filip Buczyński – prezes Lubelskiego Hospicjum dla Dzieci im. Małego Księcia.

Celem akcji była edukacja najmłodszych obywateli uwrażliwienie ich na potrzeby drugiego człowieka oraz nauka współpracy na rzecz pozytywnych zmian, które można wprowadzać w najbliższym otoczeniu.

Podsumowanie miało formę koncertu, podczas którego wystąpiły zespoły muzyczne, odbyły się też pokaz iluzji i teatr pantomimy.

                                                       Artykuł i zdjęcia:
                                                          Teresa Filipek – opiekun grupy wolontariatu ,,Pomocna Dłoń”