Herbatka seniora

IX SPOTKANIE POKOLEŃ

          5 czerwca 2023 r. w Sali Gimnastycznej Zespołu Placówek Oświatowych w Kodniu odbyło się już IX spotkanie pokoleń „Herbatka Seniora” zorganizowane przez uczniowską grupę wolontariatu „Pomocna Dłoń”, szkolną grupę teatralną, a także parafię św. Anny w Kodniu.

         Odbiorcami tego wydarzenia byli seniorzy z terenu gminy Kodeń (i nie tylko), którzy tłumnie przybyli w progi naszej szkoły.

   Spotkanie rozpoczął dyrektor ZPO w Kodniu p. J. Malarski.

         Pierwszym punktem tego spotkania było przedstawienie „Kot w butach” w wykonaniu szkolnej grupy teatralnej oraz uczniów klasy 2a, które rozbawiło i zadziwiło talentem uczniów przybyłych gości. Inscenizja została przygotowana przez p. R. Hasiewicz i p. J. Hernik przy współudziale p.D.Kłosowskiej.

         Nastepnie odbyła się prelekcja „Pierwsza Pomoc”. Uczniowie kl. 3a pod kierunkiem p. T Filipek pokazywali, jakie czynności należy wykonać w przypadku znalezienia się w sytuacji, gdy ktoś jest nieprzytomy.

         Kolejnym punktem spotkania był występ solistek chóru szkolnego, które zaprezentowały piosenki ludowe. Seniorzy otrzymali kartki z tekstami piosenek, więc mieli możliwość włączenia się do śpiewu. 

         Po zakończeniu części artystycznej goście zostali obdarowani laurkami wykonanymi przez uczniów klas 4-7 pod opieką p. A. Krawczyk.

         Przy herbatce i słodkim poczęstunku nasi seniorzy mogli sobie spokojnie pogawędzić i powspominać czasy szkolne. W miłej atmosferze wszyscy rozeszli się do swoich domów. Dziękujemy uczniom klasy 4a i ich wychowawcy p. M. Toboła  za zorganizowanie słodkich ciast i ciasteczek, które cieszyły podniebienia naszych gości, a  Proboszczowi parafii św. Anny w Kodniu o. M. Hadrich  za pyszną kawę i herbatę.

         Serdecznie zachęcamy do wzięcia udziału w kolejnej „Herbatce Seniora” i dziękujemy tym, którzy na spotkanie przybyli. W przyszłości wolontariusze z grupy „Pomocna Dłoń” w ZPO w Kodniu dołożą wszelkich starań, aby spotkanie było równie przyjemne i warte wspomnienia.

                                                             Opiekun grupy wolontariatu ,,Pomocna Dłoń”
                                                                      Teresa Filipek