Herbatka Seniora

                                         X SPOTKANIE POKOLEŃ

9 maja 2024 r. w sali gimnastycznej Zespołu Placówek Oświatowych w Kodniu odbyło się X spotkanie pokoleń „Herbatka Seniora” zorganizowane przez uczniowską grupę wolontariatu „Pomocna Dłoń”, szkolną grupę teatralną, świetlicę szkolną a także parafię św. Anny w Kodniu.

 Odbiorcami tego wydarzenia byli seniorzy z terenu gminy Kodeń (i nie tylko), którzy  przybyli w progi naszej szkoły.

         Spotkanie rozpoczął dyrektor ZPO w Kodniu p. J. Malarski. Pierwszym punktem  była pogadanka aspiranta sztabowego J.Drygulskiego z Komisariatu Policji w Terespolu na temat zagrożeń dla osób starszych i samotnych. Następnie szkolna grupa teatralna prowadzona przez p. R.Hasiewicz zaprezentowała przedstawienie „Calineczka”. Kolejnym punktem spotkania był występ  chóru szkolnego( pod dyrekcją p.R.Hasiewicz), który zaprezentował piosenki ludowe. Seniorzy otrzymali kartki z tekstami piosenek, więc mieli możliwość włączenia się do śpiewu. Następnie odbyła się prelekcja „Pierwsza Pomoc”. Uczniowie kl. 3a pod kierunkiem p. T Filipek pokazywali, jakie czynności należy wykonać w przypadku znalezienia się w sytuacji, gdy ktoś jest nieprzytomny i nie oddycha. Zostały również przypomniane numery alarmowe.

       Po zakończeniu części artystycznej goście zostali obdarowani pracami plastycznymi wykonanymi przez uczniów klas 4-7 pod opieką p. A. Krawczyk.

      Przy herbatce i słodkim poczęstunku nasi seniorzy mogli sobie spokojnie pogawędzić i powspominać czasy szkolne. W miłej atmosferze wszyscy rozeszli się do swoich domów. Dziękujemy uczniom klasy 5a i 5b za zorganizowanie słodkich ciast i ciasteczek, które cieszyły podniebienia naszych gości,  wójtowi gminy p. J. Troć za napoje, owoce i ciasto i proboszczowi parafii św. Anny w Kodniu o. M. Hadrich  za  kawę i herbatę.

      Serdecznie zachęcamy do wzięcia udziału w kolejnej „Herbatce Seniora” i dziękujemy tym, którzy na spotkanie przybyli. W przyszłości wolontariusze z grupy „Pomocna Dłoń” w ZPO w Kodniu dołożą wszelkich starań, aby spotkanie było równie przyjemne i warte wspomnienia.

                                                            Opiekun grupy wolontariatu ,,Pomocna Dłoń”
                                                                                         Teresa Filipek

Zdjęcia
Wiktoria Krukowska