Akcja WOŚP w Gminie Kodeń w dobie pandemii

Niezmiennie od wielu lat w styczniu odbywa się finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. 30.01.2022r. miał miejsce 30. już finał pod hasłem ,,Przejrzyj na oczy”. Wolontariusze z całej Polski zbierali pieniądze na zapewnienie najwyższych standartów diagnostyki i leczenia wzroku u dzieci.

Zespół Placówek Oświatowych w Kodniu od lat czynnie uczestniczy w akcji na rzecz WOŚP. W tym roku uczniowie, ich rodzice oraz pracownicy szkoły również wzięli udział w tym ważnym wydarzeniu. Nasz sztab miał siedzibę w Urzędzie Miasta w Białej Podlaskiej.

Wolontariusze z gminy Kodeń wykazali wiele aktywności, organizując kilka przedsięwzięć. 18.01.2022r. zorganizowali w szkole kiermasz ciast upieczonych przez uczniów i rodziców. Dochód  z tej akcji wyniósł 1342,50 zł. Odbyła się również loteria fantowa (25.01.2022r.), podczas której zebrano 618, 10 złotych.

Do akcji WOŚP aktywnie włączyli się również pensjonariusze i pracownicy Domu Pomocy Społecznej w Kostomłotach, ofiarowując fanty na loterię oraz pieniądze do puszki.

30 stycznia 2022r. siedemnaścioro wolontariuszy – uczniów kl.8a i 8b ZPO w Kodniu wraz z opiekunami kwestowało w Kodniu, Zabłociu, Kopytowie, Kostomłotach I, Kostomłotach II , Dobratyczach. Pieniądze zbierane były do puszek, a darczyńcy w zamian za przeznaczenie dowolnej kwoty otrzymywali słynną naklejkę – serduszko WOŚP.

Również Wójt Gminy Kodeń Jerzy Troć włączył się w akcję, organizując transport do sztabu. W dzień Finału troje wolontariuszy wraz z opiekunami udało się do Urzędu Miasta Białej Podlaskiej w celu rozliczenia się z zebranych pieniędzy.

Jak się okazało, mieszkańcy naszej społeczności wykazali się wielką dobrocią i hojnością, gdyż udało nam się uzbierać do puszek 5900,23 zł. Czyli łącznie zebraliśmy 7860,83zł.

Społeczność kodeńska po raz kolejny udowodniła, że jest częścią bardzo pozytywnego świata, który tworzy pomagając sobie wzajemnie; dba o to, aby młodzież nosiła zawsze w sercu miłość, tolerancję i wrażliwość na potrzeby innych.

Szczególne podziękowania należą się rodzicom, na których pomoc i wsparcie zawsze można liczyć.

Organizatorzy dziękują wszystkim darczyńcom!

Uczniowie zaangażowani w tegoroczną akcję to: Anna Celińska, Wiktoria Falkiewicz, Oliwia Kozaczuk, Amelia Kupryś, Hanna Sosnowska, Emilia Symeczko, Paulina Antoniuk, Natalia Drobczuk, Marta Litwiniuk, Wiktoria Kasztelan, Malwina Kowalenko, Magda Krygier, Zuzanna Mackiewicz, Mateusz Majek, Norbert Łuszczewski, Marta Oleszczuk, Martyna Ulbrich.

                                Artykuł opracowały: Emilia Symeczko i Marta Litwiniuk