Historia życia Lecha Dyblika

W środę (7 grudnia) naszą szkołę odwiedził znany aktor Lech Dyblik. Spotkanie zorganizowane zostało w ramach akcji profilaktycznej związanej z uzależnieniami realizowanym przez szkołę we współpracy z Urzędem Gminy Kodeń i Komisją Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. 

Lech Dyblik jest aktorem filmowym, telewizyjnym i teatralnym. Na swoim koncie ma również dwie płyty „Bandycka dusza” oraz „Dwa brzegi”. Widzowie mogli go zobaczyć na dużym ekranie w filmie „Inni ludzie”, grał także w filmach Andrzeja Wajdy, Wojciecha Smarzowskiego, Bartosza Lankosza oraz Macieja Pieprzycy. Najbardziej jednak znany jest z roli Badury w serialu „Świat według Kiepskich”. Tym razem Pan Lech opowiadał uczniom nie o pracy w telewizji i teatrze, ale o walce ze swoim alkoholowym uzależnieniem.

Mówi o sobie, ze jest niepijącym od trzydziestu lat alkoholikiem. Rozmawia z młodzieżą o tym, jak zauważyć pierwsze niepokojące sygnały w życiu i co w jego przypadku zadecydowało, że potrafił zerwać ze zgubnym nałogiem.

To już druga taka rozmowa Pana Lecha Dyblika z młodzieżą naszej placówki. Bardzo dziękujemy za przyjęcie zaproszenia oraz pouczające, a zarazem przyjemne spędzenie czasu.