Dzień Edukacji Narodowej

„W pracy, wiedzy, trudzie szukaj swej przyszłości” – pod takim hasłem odbyła się w naszej szkole uroczysta akademia z okazji Dnia Nauczyciela. Jest to nazwa potoczna i określa święto oświaty i szkolnictwa wyższego czyli Dzień Edukacji Narodowej. Święto to przypada 14 października i obchodzone jest we wszystkich szkołach w rocznicę powołania tego dnia 1773 r. na wniosek króla Stanisława Augusta Poniatowskiego Komisji Edukacji Narodowej.

_dsc0764

Dzień ten powinien przypominać wszystkim o wielkiej wartości jaką stanowi edukacja. Powinien zwracać uwagę na szczególne posłannictwo i rolę tych, którzy tę wartość swą codzienna pracą urzeczywistniają. To okazja do podziękowań nauczycielom za zaangażowanie, cierpliwość i codzienny trud w kształtowaniu młodych ludzi i wprowadzaniu  ich w dorosły świat.

_dsc0767

Tak też uczynili uczniowie klas pierwszych, którzy pod kierunkiem wychowawców: p. Lidii Korowaj oraz p. Zbigniewa Gwardiaka przedstawili w humorystyczny sposób scenki z życia szkoły pokazujące, że praca nauczyciela wcale nie jest taka łatwa. W ten sposób uczniowie chcieli dowieść, że doceniają trud wkładany w ich kształcenie i wychowanie.

_dsc0792 _dsc0781 _dsc0783 _dsc0790

Występ „młodych artystów” uświetnił jak zawsze niezawodny „Chór Szkolny”.

_dsc0794

Przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego w ramach podziękowania obdarowali swoich nauczycieli oraz zaproszonych gości symbolicznymi laurkami, a Rada Rodziców słodkimi łakociami.

_dsc0766

Dzień Edukacji Narodowej jest szczególnie ważny dla naszych pierwszoklasistów z gimnazjum, gdyż tego dnia składali uroczyste ślubowanie.

_dsc0776

To także bardzo ważne wydarzenie w życiu nauczycieli, którzy uzyskali awans na stopień nauczyciela mianowanego. Oni również składają uroczyste ślubowanie. W tym roku taki awans uzyskała nauczyciel wych. fizycznego Pani Ewa Tomaszewska – serdecznie gratulujemy.

_dsc0773

W tak uroczystej atmosferze wyróżniającym się nauczycielom wręczone zostały Nagrody Wójta Gminy Kodeń. W tym roku nagrody otrzymały: p. Regina Hasiewicz oraz p. Małgorzata Saczuk. W imieniu Wójta nagrody wręczył Z-ca Wójta Gminy Kodeń Pan Andrzej Krywicki dziękując nagrodzonym nauczycielom za ich pracę i wybitne osiągnięcia.

_dsc0769

Na zakończenie uroczystości proboszcz parafii Kodeńskiej o. Damian Dybała wraz z wikarym o. Mateuszem Pawłowskim zaprosili wszystkich na watę cukrową 😀

_dsc0803