Wycieczka na Mazury – relacja

W wycieczce na Mazury, która odbyła się w dniach 11-14 czerwca wzięło udział 23 uczniów klas IIA i B gimnazjum. Z powodu małej liczby uczestników obawialiśmy się o wysokie koszty jednostkowe. Obawy na szczęście okazały się bezpodstawne, a to dzięki temu, że całą wycieczkę przygotowaliśmy bez pomocy biura podróży. Koszt wycieczki zamknął się w kwocie poniżej 500 zł/os. Pomimo niewygórowanej ceny jesteśmy przekonani, że wycieczka była całkiem atrakcyjna.

Oto krótka relacja z naszej wyprawy.

  1. Wizyta w Muzeum Rolnictwa w Ciechanowcu. Muzeum m.in. posiada ogromny zbiór starych, w pełni sprawnych ciągników rolniczych. Tutaj właśnie nagrano wideoclip Donatan Cleo – My słowianie.

 

 

 

 

 

 

2. Ścianka wspinaczkowa w Giżyckim Centrum Przygotowań Olimpijskich. Dziewięć stanowisk do wchodzenia na wysokość 9 m.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

3. Przyjazd do ośrodka wypoczynkowego „Żabinka”. Ośrodek pięknie położony nad jeziorem i świetnie wyposażony z boiskami typu „Orlik” włącznie. Na nich nasi chłopcy rozgrywali wieczorne mecze.

 

 

 

 

 

 

4. Spływ kajakowy Krutynią, jedną z najczystszych rzek, zwaną „Polską Amazonką” jeszcze kilkadziesiąt lat temu niedostępną dla zwykłych turystów.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

5. Park linowy „Spychowo” był ostatnim punktem drugiego dnia mazurskiej wyprawy. Większość uczniów wybrała najwyższą i najtrudniejszą trasę.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

6. Św, Lipka to przepiękne sanktuarium maryjne odwiedzane masowo przez turystów z Polski i zagranicy. Mieliśmy tam okazję wysłuchania wspaniałego koncertu organowego.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

7. Reszel to malownicze miasteczko położone na granicy Warmii i Mazur gdzie stracono ostatnią „czarownicę” w Europie.

 

 

 

 

 

 

 

 

8. Wilczy Szaniec – to wielki kompleks schronów niemieckich, w których Adolf Hitler podczas II wojny światowej przebywał przez ok 800 dni. Tam również dokonano nieudanego zamachu na Hitlera podczas operacji Walkiria.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

9.  Pruska XIX-wieczna Twierdza Boyen, to kolejny punk naszej wycieczki. 

 

 

 

 

 

 

10. Spacer po Giżycku, uznanym za najpiękniejsze miejsce w Europie, z pięknym, zaraz po sopockim największym molo w Polsce.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

11. Jeśli Wielkie Jeziora Mazurskie to i obowiązkowy rejs statkiem – własnie jesteśmy na pokładzie jednego z nich.

 

 

 

 

 

12. W drodze do Galindii.

 

 

 

 

 

 

13. Galindia – kraina na południu Prus zamieszkana przez lud Galindów do początku XIV w. Przenieśliśmy się w czasie na 2 godz.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Lidia Korowaj
Zbigniew Gwardiak