„RATUJEMY NOCĄ” – w szkole w Kodniu

Jak ważna jest umiejętność udzielania pierwszej pomocy w sytuacji zagrożenia nie jest dla nas obca, ponieważ  od 8 lat uczniowie Szkoły Podstawowej w Kodniu w ramach programu edukacyjnego  „Ratujemy i Uczymy Ratować”  uczą się jak udzielać pierwszej pomocy. Zajęcia odbywają się dzięki wsparciu Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Szkoła od fundacji otrzymała  fantomy i inne pomoce dydaktyczne.

KODAK FUN SAVER Digital Camera

  20-21 kwietnia 2016r. uczniowie klasy 2c pod opieką  Anny Ośko- wychowawczyni, Teresy Filipek- koordynatora programu oraz 2 rodziców   wzięli udział w zajęciach profilaktyczno- wychowawczych  ,,RATUJEMY NOCĄ” .   

KODAK FUN SAVER Digital Camera

  Uczniowie spotkali się w szkole po południu, aby wziąć udział w zajęciach praktycznych. Podczas zajęć  ćwiczyli umiejętności wzywania pomocy, układania poszkodowanego w pozycji bocznej ustalonej oraz resuscytacji krążeniowo- oddechowej (RKO).

KODAK FUN SAVER Digital Camera

    Serdeczna  atmosfera podczas zajęć korzystnie wpłynęła na uczniów co było widać podczas ćwiczeń. Dzieci bardzo odpowiedzialnie traktowały wskazówki nauczyciela prowadzącego pani Teresy Filipek. Wszystkie umiejętności praktyczne zostały wyćwiczone do perfekcji. Na zajęcia pokazowe zaproszeni byli rodzice

KODAK FUN SAVER Digital Camera

Miłym  akcentem po zakończeniu zajęć był spacer po Kodniu z latarkami, zabawy sportowe na sali gimnastycznej, zajęcia plastyczne ,,Pomocne serca”, zajęcia integracyjne.  Aby sprostać tym wyzwaniom potrzebna była dobra kondycja. Zadbali o nią rodzice uczniów. Dwie mamy  przygotowały wszystkim dzieciom  smaczną kolację i śniadanie a jedna z babć  upiekła pyszne ciasta  Dzieci były bardzo zadowolone ze wspólnie spędzonego czasu. Dla niektórych była to pierwsza noc spędzona poza domem bez rodziców, ale pełna atrakcji. Uczniowie następnego dnia zwierzyli się, że bardzo chętnie  jeszcze raz wzięliby udział  w takich zajęciach.

KODAK FUN SAVER Digital Camera

                       Teresa Filipek- koordynator programu
Anna Ośko- wychowawca kl. 2c