,,Ratujemy i uczymy ratować”

29.05.2017r po skończonych zajęciach szkolnych,  o godz.16.00 uczniowie klasy 2a Szkoły Podstawowej  w Kodniu ponownie pojawili się w szkole. Tym niecodziennym powodem były zajęcia profilaktyczno-wychowawcze ,,Ratujemy Nocą”.

Nocleg w szkole jest finalnym działaniem cyklu zajęć  realizowanych w klasach 1-3 szkoły podstawowej w ramach programu edukacyjnego Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy ,,Ratujemy i uczymy ratować”. Koordynatorem szkolnym tego programu jest p.Teresa Filipek.

 Na zajęcia pokazowe zostali zaproszeni rodzice i pan Dyrektor J.Malarski.  Uczniowie zaprezentowali swoje umiejętności z zakresu udzielania pierwszej pomocy:

-sprawdzenie przytomności i oddechu

-wzywanie pomocy

– resuscytację krążeniowo- oddechową (RKO)

W dalszej części odbyły się zajęcia rekreacyjne przygotowane przez wychowawcę p.Teresę Jowik  przy uwzględnieniu propozycji  uczniów. Spośród atrakcji największym uznaniem cieszyły się:

– turniej piłkarski

– spacer nocą po Kodniu 

– wizyta w Piekarni Mechanicznej w Kodniu-  połączona z wypiekiem ciasteczek ( rodzice przygotowali ciasto a dzieci odpowiednio je ukształtowały)

– zajęcia plastyczne ,,Pomocne serca”

W całym przedsięwzięciu pomagały dwie mamy.

Dzieci były bardzo zadowolone ze wspólnie spędzonego czasu. Dla niektórych była to pierwsza noc spędzona poza domem bez rodziców.

Uśmiechnięte buzie uczestników i wypieki na twarzach świadczą , że tegoroczny nocleg w szkole należy zaliczyć do udanych.

T. Jowik
T. Filipek