I dzień wiosny 2016

Udział w powitaniu pierwszego dnia wiosny jest znakomitą formą integracji klasy z wychowawcą i całą szkolną społecznością, podtrzymaniem ludowej tradycji oraz pożyteczną formą spędzenia wspólnie czasu. Uczestnictwo w imprezie to nie zacięta rywalizacja o pierwsze miejsce, ale dobra zabawa z elementami zdrowego współzawodnictwa. W tym roku szkolnym Wiosenalia odbywały się w dwóch turach. Jako pierwsze bawiły się klasy 1-3, a po nich 4-6.

Tradycją stało się witanie pierwszego dnia wiosny w jakimś przebraniu. Tegoroczną propozycją był strój motylka, prezentowany przez klasy w dowolnym układzie choreograficznym.         Klasy 4-6 przygotowały własną interpretację utworu zespołu Skaldowie pt. ”Wiosna”, a klasy młodsze dowolny utwór o tematyce wiosennej. Niesłabnącym powodzeniem cieszą się prezentacje klasowych talentów, które i w tym roku stanowiły jedną z konkurencji. Ponadto uczniowie rywalizowali w takich konkurencjach jak: „Bieg po buty”,  „Kto ma więcej piegów?”, „Wesołe ludziki”, „Ruchomy ring”, „Raki”, „Sprawny Jan” czy rozpoznawanie odgłosów zwierząt.

W kategorii klas 1-3 Jury w składzie: Pani Anna Parchomiuk oraz Pani Renata Mackiewicz przyznało następujące miejsca:
I – klasa 2a
II – klasa 2b
III – ex æquo klasy 1b i 3a
Pozostałe klasy zajęły IV miejsce.

W kategorii klas 4-6 Jury przyznało następujące miejsca:
I – klasa 6a
II – klasa 5a
III – klasa 4a
Pozostałe klasy zajęły IV miejsce.

Podczas przedświątecznego apelu szkolnego klasy otrzymały dyplomy, a nagrody zostaną wręczone w tym tygodniu.

Wiosenalia 2016 przygotowali: Pani Joanna Hernik oraz Pan Zbigniew Gwardiak, a poprowadzili: Sylwia Hasiewicz oraz Katarzyna Zdunek z klasy IIA. Sponsorem nagród był O. Damian Dybała, któremu serdecznie dziękujemy.
wiosenalia_2016