Egzamin gimnazjalny 2015

Egzamin gimnazjalny w tym roku szkolnym odbywa się w dniach 21, 22, i 23 kwietnia. Do egzaminu muszą przystąpić wszyscy uczniowie klas III. Składa się z trzech części: humanistycznej, matematyczno-przyrodniczej i językowej. Pierwszy dzień poświęcony jest przedmiotom humanistycznym. Uczniowie wykonują zadania z historii i wiedzy o społeczeństwie – arkusz zawierał 25 zadań. Po godzinnej przerwie trzecioklasiści ponownie spotkali się w sali egzaminacyjnej i mieli 90 minut na wykonanie 22 zadań z języka polskiego. Pierwszy dzień mają już za sobą! Pierwsze emocje i wrażenia też! Jedno jest pewne: przed wejściem do sali nikt nie był pewny swoich umiejętności i wiedzy, a już najmniej ci, którzy solidnie podeszli do obowiązków! Największe zdumienie wzbudziła forma wypracowania gimnazjalnego. Uczniowie mieli napisać opowiadanie. Absolutnie nikt tego się nie spodziewał, toteż niemal wszyscy wyszli zadowoleni. Arkusze z dzisiejszego dnia uczniowie uznali za łatwe i spodziewają się dobrych wyników.

Tego im życzymy!

DSC_0003

Jutro, tj.22.04 kolejny dzień zmagań. Potrzebne będą przybory matematyczne, znajomość wzorów chemicznych, fizycznych i matematycznych, a co najważniejsze: logiczne myślenie. Już o 9.00 trzecioklasiści zmierzą się z zadaniami z fizyki, chemii, biologii i geografii, a w drugiej części będą mieć 90 minut na arkusz z zadaniami z matematyki. Trzeci i zarazem ostatni dzień zmagań poświęcony jest językom obcym nowożytnym. Uczniowie mieli możliwość wyboru języka rosyjskiego (w naszej szkole język ten wybrało 40% uczniów) lub angielskiego (60%) oraz deklarowali, czy będą zdawać na poziomie podstawowym, czy rozszerzonym.

Egzamin jest niezwykle ważny, od jego wyników zależy dalsza droga edukacyjna każdego ucznia. Każdy punkt jest na wagę złota!

Wszystkim Trzecioklasistom życzymy logicznego myślenia i bezbłędnego rozwiązywania zadań!

POŁAMANIA PIÓR!

DSC_0006

DSC_0005

DSC_0004

DSC_0011

DSC_0010

DSC_0009

DSC_0008

DSC_0007   DSC_0012