Wycieczka do Lublina

18 maja 2017 r. uczniowie klasy 4a wraz z opiekunami wybrali się na szkolną wycieczkę do Lublina. Wyprawę rozpoczęli od pełnego relaksu w „Aqua Lublin” – jednym z najnowocześniejszych aquaparków w Polsce.

Następnie obejrzeli spektakl „Zwierzęta doktora Dolittle” w Teatrze Andersena.

Po przedstawieniu uczniowie spotkali się z konstruktorem lalek który przedstawił różnorodne materie, techniki i technologie tworzenia lalek teatralnych.

Kolejnym punktem wyprawy była „Lubelska Trasa Podziemna” – około 300-metrowa trasa turystyczna biegnąca pod zabudową Starego Miasta w Lublinie. W salach na całej długości trasy rozstawione są makiety obrazujące najważniejsze okresy rozwoju Lublina.

Warto było pospacerować również uliczkami Starego Miasta, gdzie znajdują się liczne zabytki, w tym pozostałości murów miejskich, renesansowe kamienice oraz dawny ratusz.

Wzgórze zamkowe z pięknym Zamkiem Lubelskim cieszyło oczy uczniów. Jedna z uczennic próbowała nawet wystrzelić z armaty znajdującej się na dziedzińcu zamkowym. Wyszło jej to z wielkim hukiem… 😉

Ostatnim miejscem które odwiedziła klasa 4 było miejsce spoczynku patrona naszej szkoły kpt. Michała Fijałki na Cmentarzu na Majdanku. Złożono tam kwiaty oraz zapalono znicze. Miłym akcentem na zakończenie dnia okazało się być spotkanie i rozmowa z Córką kapitana Fijałki.

Wyprawa do Lublina była nie tylko wspaniałą okazją do poznania naszego miasta wojewódzkiego, ale również przyczyniła się do zacieśnienia przyjaznych relacji między uczniami. Oby więcej takich wypraw!

Anna Parchomiuk