VIII spotkanie pokoleń ,, Herbatka Seniora”

19 lutego 2020 r. w świetlicy szkolnej w Zespole Placówek Oświatowych w Kodniu odbyło się już VIII spotkanie pokoleń ,, Herbatka Seniora”.

Spotkanie rozpoczął dyrektor szkoły Jacek Malarski, który przywitał przybyłych gości – seniorów. Zostali oni zaproszeni przez współorganiazatora tej inicjatywy- -proboszcza parafii św. Anny w Kodniu o. Damiana  Dybałę,  jak również przez  uczniów i pracowników ZPO w Kodniu.

Program spotkania był następujący:

  • Występ uczniów kl. 5a oraz ucznia kl. 6b Jacka Haponiuka, którzy pod opieką p. Marii Sosnowskiej przygotowali przedstawienie ,, Przepis na grzeczność”
  • Marlena Szmytko zapoznała zebranych z wynikami przeprowadzonej ankiety ,,Dawne tradycje bożonarodzeniowe” ( z tymi wynikami można zapoznać się na stronie internetowej szkoły)
  • Występ chóru szkolnego pod przewodnictwem p. Reginy Hasiewicz.

             Zaśpiewali oni : ,,Serce w plecaku”, ,,Pąki białych róż”,  ,,Piechota” i ,,Polskie kwiaty”

  • Taniec ,,Skrzypek” w wykonaniu uczennic kl. 8 Patrycji Borowiec i Patrycji Tarasiuk
  • Wykonanie piosenek ,,My cyganie” i ,,Gdybym miał gitarę”: Śpiew: Aleksandra Sacharczuk, gitara: Kamila Magier

Po zakończeniu części artystycznej goście zostali obdarowani pojemnikami na herbatę wykonanymi przez uczniów szkoły podstawowej pod opieką p. R. Hasiewicz.

Przez całe spotkanie wolontariusze z grupy wolontariatu ,,Pomocna Dłoń” dbali o to, aby każdy miał coś dobrego do jedzenia i picia a tym samym spotkanie było przyjemniejsze.

 Formuła tych spotkań jest ciągle otwarta. Czekamy też na propozycje seniorów…

                                                                         Tekst i zdjęcia: Teresa Filipek