Twój dar serca dla hospicjum

HOSPICJUM PREZENTACJA

Najlepszą drogą do odnalezienia samego siebie jest zagubienie się w służeniu innym”
– Ghandi

„Spałam i śniłam, że życie jest samą przyjemnością, obudziłam się i spostrzegłam, że życie jest służbą na rzecz innych. Służyłam i zobaczyłam, że służba jest przyjemnością.”
– Matka Teresa z Kalkuty

„Najbardziej niezmiennym i ważnym pytaniem życia jest: Co robisz dla innych?”
– Martin Luther King

„Człowiek jest wspaniałą istotą nie z powodu dóbr, które posiada, ale jego czynów. Nie jest ważne to, co się ma, ale czym się dzieli z innymi.”
– Jan Paweł II

SONY DSC

    Pomaganie innym pokazuje, kim naprawdę jesteśmy, określa nas, ukazuje nasze człowieczeństwo. Pomagając innym, nie tracimy, ale zyskujemy. Inwestowanie swojego czasu, pieniędzy w pomoc innym jest najlepszą z inwestycji, jaką możemy wybrać.

     Co roku   ma miejsce akcja „Twój Dar Serca Dla Hospicjum”. Celem tej akcji jest cykliczna zbiórka środków pieniężnych w szkołach województwa lubelskiego na rzecz Hospicjum dla Dzieci im. Małego Księcia w Lublinie, uwrażliwienie młodzieży na potrzeby drugiego człowieka oraz zachęcanie jej do pomocy innym, współpracy. Założycielem tego hospicjum jest Ojciec dr Filip Leszek Buczyński. Hospicjum zajmuje się niesieniem pomocy medycznej, psychologicznej, socjalnej i pedagogicznej dzieciom nieuleczalnie chorym, będącym pod opieką hospicjum, a także ich rodzinom.Uczniowie mogą pomóc poprzez zbiórkę pieniędzy na zakup sprzętu medycznego, leków czy opatrunków.

SONY DSC

SONY DSC

 Zespół Placówek Oświatowych w Kodniu od  lat włącza się w pomoc dla hospicjum. W tym roku akcja  w naszej placówce trwała od 1marca do 14maja. Podczas akcji odbywały się:

– zbiórka pieniędzy

– zbiórka kosmetyków dziecięcych: chusteczek nawilżających, oliwek, szamponów, mydeł, pieluch, a także zeszytów, bloków rysunkowych, kolorowanek, flamastrów i zabawek

– sprzedaż ciast upieczonych przez uczniów i rodziców,

 – koncert charytatywny (wykonawcami byli nasi uczniowie),  przedstawienie ,,Każdy może pomagać” (przygotowane pod kierunkiem p. Lucyny Sawczuk), prezentacja multimedialna (Patryk Chuda), plakat reklamujący akcję ,,Twój Dar Serca Dla Hospicjum” (Łukasz Ślązak)

SONY DSC

SONY DSC

– podarki (tzw. „pakieciki”), w których skład wchodziły: ozdoba świąteczna, folder o Kodniu, serduszko i życzenia świąteczne dla 28 podopiecznych Lubelskiego Hospicjum im.Małego Księcia,

-akcja „Zamień śmieci w radość chorych dzieci” (zbieranie nakrętek, odpowiedzialna – p. Joanna Hernik).

Wszystkie uzbierane pieniądze w kwocie 1098,00 zł zostały przekazane na konto  Hospicjum.

SONY DSC

  Akcję „Twój Dar Serca dla Hospicjum”  w ZPO w Kodniu od lat organizuje grupa wolontariatu „Pomocna Dłoń”. W tym roku dołączyła do nich grupa uczniów z kl. IIA gimnazjum realizująca projekt edukacyjny „Twój Dar Serca dla Hospicjum”: Patryk Chuda, Dawid Szabelski, Łukasz Ślązak, Dawid Wołosiuk, Karol Mieleszczuk. Opiekunem akcji jest p.Terasa Filipek.