Szkolny Jarmark Podlaski

Dojrzewają owsy, jęczmienie się złocą,
w polu zapach chleba który swoją mocą
każe rano wstawać i zbierać to zboże,
by się nikt nie spóźnił, bo żałować może…
(B. Piasecka)

jarmark_2016

            25 maja w naszej szkole już po raz kolejny odbył się Szkolny Jarmark Podlaski. Jest to wydarzenie artystyczne, które elektryzuje całą społeczność szkolną. W tym roku, wzorem lat ubiegłych, było nie mniej tanecznie, śpiewnie i widowiskowo. Motywem przewodnim tegorocznego Jarmarku były żniwa. Sala niemal po brzegi wypełniona była rekwizytami nieodłącznie związanymi z dawną pracą na polu. Były kosy, sierpy, cepy, zboże, snopki, i wiele innych. Stronę muzyczną zagospodarował chór szkolny oraz współpracujące ze szkołą zespoły śpiewacze: Zespół Śpiewaczy Klubu Seniora w Kodniu i Zespół Śpiewaczy Jarzębina

            Zespół Śpiewaczy Klubu Seniora w przedstawieniu pt. Żniwa zobrazował dawne zmagania żniwiarzy. Uczniowie mieli okazję poznać dawną, ciężką pracę na polu oraz poczuć klimat czasów ich dziadków i pradziadków.

            Zespół Śpiewaczy Jarzębina swoim repertuarem wkomponował się w części artystyczne przygotowane przez uczniów klas III gimnazjum. Uczniowie przedstawili miniaturę teatralną pt. Żniwa, którą dopełniła Jarzębina wiązanką piosenek żniwnych. W dalszej części publiczność miała przyjemność wysłuchać utworów o tematyce miłosnej i zalotnej.

            Program tegorocznego spotkania z tradycją i kulturą naszego regionu niewątpliwie wzbogaciły występy dzieci z przedszkola i uczniów klasy 1 szkoły podstawowej. Najmłodsi tancerze włożyli dużo wysiłku i serca w przygotowanie swoich programów, co zaowocowało bardzo ciekawym i urozmaiconym programem. Wielkie brawa i słowa uznania!

            Niewątpliwą atrakcją i dużym wydarzeniem był występ Zespołu Tańca Ludowego Publicznego Gimnazjum nr 1 W Wisznicach, który podbił serca wszystkich widzów. Piękne stroje i taniec, a przy tym bogaty i urozmaicony program wzbudził zachwyt i oczarował publiczność. Wielkie brawa i słowa uznania. Zespołowi raz jeszcze życzymy wielu sukcesów!

            Doceniamy również naszych twórców ludowych, którzy jak zawsze udostępnili wytwory swoich rąk i dzięki nim powstała bogata wystawa rękodzieła ludowego. Wszystkim twórcom raz jeszcze serdecznie dziękujemy.

            Mamy nadzieję, że każdy znalazł coś dla siebie i czas spędzony w murach naszej szkoły nie uznał za stracony. Dziękujemy za życzliwość i wyrozumiałość. Dziękujemy młodzieży za zaangażowanie i pracę podczas VIII Szkolnego Jarmarku Podlaskiego. Wszystkim z całego serca dziękujemy.