Spotkanie pokoleń

11 grudnia 2018 roku w Świetlicy Szkolnej Zespołu Placówek Oświatowych w Kodniu odbyło się spotkanie pod nazwą „Herbatka Seniora”.

Organizatorami spotkania byli: szkolna grupa wolontariatu „Pomocna Dłoń”, Świetlica Szkolna i Parafia Św. Anny w Kodniu. Tego wieczoru seniorzy mogli mile spędzić czas, a niektórzy lepiej się poznać, ponieważ na spotkanie przybyli seniorzy z całej gminy Kodeń zaproszeni przez uczniów szkoły.

 

Chór szkolny na czele z p. Reginą Hasiewicz przywitał przybyłych seniorów piosenką pt. „Polskie kwiaty”. Następnie serdecznymi słowami przywitał wszystkich dyrektor ZPO w Kodniu p. Jacek Malarski oraz proboszcz parafii św. Anny w Kodniu o. Damian Dybała. Po przywitaniu seniorów p. Teresa Filipek – opiekun grupy wolontariatu przedstawiła zebranym plan spotkania. Kolejnym etapem przyjęcia był skecz kabaretowy w wykonaniu uczennic z kl 7b. Po wesołym występie chór zaprezentował kilka utworów: „Kukułeczka”, „Lipka”, „Przepis na świat”.

 

Gościem spotkania był także dzielnicowy Komisariatu policji w Terespolu asp. Radosław Sacewicz, który poinformował seniorów o niebezpieczeństwach związanych z różnymi metodami kradzieży i przypomniał zasady prawidłowego poruszania się po jezdni. Każdy z uczestników spotkania otrzymał w prezencie bransoletkę odblaskową.

Dalszą częścią spotkania był występ uczniów kl. 6a (kabaret ,,Wywiadówka”), po którym chór zaśpiewał kolędy i pastorałki: „Pastorałka od serca do ucha”, „Zaśnij Dziecino”, „Wiązanka Kolęd”.

Na zakończenie spotkania seniorzy otrzymali stroiki i zostały im złożone gorące życzenia po których wszyscy częstowali się ciastkiem i herbatką. Seniorzy spędzili wieczór w miłej atmosferze.

Opracował: Bartek Miśkowiec -kl.7b Szkoła Podst. w Kodniu.