RATUJEMY NOCĄ

Jak ważna jest umiejętność udzielania pierwszej pomocy w sytuacji zagrożenia nie jest dla nas obca, ponieważ od 7 lat uczniowie Szkoły Podstawowej w Kodniu w ramach programu edukacyjnego „Ratujemy i Uczymy Ratować” uczą się jak udzielać pierwszej pomocy. Zajęcia odbywają się dzięki wsparciu Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Szkoła od fundacji otrzymała fantomy i inne pomoce dydaktyczne.

DSC_149716-17 kwietnia 2015r. uczniowie klasy 2a pod opieką wychowawczyni Agnieszki Wołosiuk wzięli udział w zajęciach dydaktyczno – profilaktycznych w ramach w/w programu pt. ,,RATUJEMY NOCĄ” .  

DSC_1506Uczniowie spotkali się w szkole po południu, aby wziąć udział w zajęciach praktycznych. Podczas zajęć ćwiczyli umiejętności wzywania pomocy, układania poszkodowanego w pozycji bocznej ustalonej oraz resuscytacji krążeniowo- oddechowej (RKO).

DSC_1507Serdeczna atmosfera podczas zajęć korzystnie wpłynęła na uczniów co było widać podczas ćwiczeń. Dzieci bardzo odpowiedzialnie traktowały wskazówki nauczyciela prowadzącego pani Teresy Filipek. Wszystkie umiejętności praktyczne zostały wyćwiczone do perfekcji. Na zajęcia pokazowe zaproszeni byli rodzice

DSC_1513Miłym akcentem po zakończeniu zajęć był spacer po Kodniu, zabawy sportowe na hali, zajęcia plastyczne ,,Pomocne serca”, zabawy grupowe. Aby sprostać tym wyzwaniom potrzebna była dobra kondycja. Zadbali o nią rodzice uczniów. Dwie mamy przygotowały wszystkim dzieciom smaczną kolację i śniadanie. Dzieci były bardzo zadowolone ze wspólnie spędzonego czasu. Dla niektórych była to pierwsza noc spędzona poza domem bez rodziców, ale pełna atrakcji. Uczniowie następnego dnia zwierzyli się, że bardzo chętnie jeszcze raz wzięliby udział w takich zajęciach.

DSC_1531                                                  Agnieszka Wołosiuk
Teresa Filipek