Próbne egzaminy i sprawdziany

SONY DSC

W dniach 16-19 grudnia w naszej szkole odbyły się próbne egzaminy klas trzecich gimnazjum i próbny sprawdzian klas szóstych. Głównym ich celem było praktyczne zapoznanie uczniów z procedurami obowiązującymi podczas właściwego sprawdzianu i egzaminu. Uczniowie musieli wykazać się umiejętnością prawidłowego kodowania arkuszy egzaminacyjnych, zaznaczania odpowiedzi na karcie odpowiedzi i sygnalizowania komisji egzaminacyjnej ukończenie pracy.

Dodatkowym walorem próbnych egzaminów jest to, że uczniowie tak naprawdę po raz pierwszy muszą zmierzyć się z zadaniami obejmującymi dwuipółletni cykl nauki, co, jak pokazuje nasze doświadczenie, dla ucznia nie jest sprawą łatwą. Każdy z nich uczy się właściwego gospodarowania czasem, tak aby wykonać wszystkie zadania, a liczy się każdy punkt.

Wyniki będą źródłem informacji dla ucznia i nauczycieli nad czym jeszcze należy popracować, co poprawić czy uzupełnić. Uczniowie też będą wiedzieć, co jest ich piętą achillesową i do czego powinni jeszcze powrócić.

                                                                                                        Teresa Jowik

SONY DSC

SONY DSC

SONY DSC

SONY DSC

SONY DSC

SONY DSC