Nasze lekcje muzealne

Szkoła już od kilku lat współpracuje z Muzeum Południowego Podlasia w Białej Podlaskiej. Uczniowie poznają wystawy stałe i czasowe oraz uczestniczą w lekcjach muzealnych, których tematyka jest ściśle związana z tradycją naszego regionu.

W bieżącym roku szkolnym w zajęciach muzealnych już brali udział uczniowie klas 5-ych oraz II gimnazjum. Piątoklasiści poznali podlaskie zwyczaje Wielkanocne. Gimnazjaliści już wiedzą, jak wygląda podlaski strój ludowy oraz maja za sobą pierwsze próby tkackie na bardko. Uczniowie klas 3 szkoły podstawowej mają już zaplanowane zajęcia w bialskim Muzeum na 9 IV, podczas których dowiedzą się, jak wyglądała „Tradycyjna kuchnia na Podlasiu”.

Współpraca z Muzeum jest jedną z form edukacji regionalnej, którą wieńczy coroczny Szkolny Jarmark Podlaski, na który, wszystkich zainteresowanych, już teraz serdecznie zapraszamy.

Zespół Wychowawczy

SONY DSCSONY DSC SONY DSC SONY DSC SONY DSC SONY DSC SONY DSC SONY DSC SONY DSC SONY DSC SONY DSC SONY DSC SONY DSC SONY DSC SONY DSC SONY DSC SONY DSC SONY DSC SONY DSC SONY DSC SONY DSC SONY DSC SONY DSC SONY DSC