Konkurs piosenki rosyjskiej

Jak co roku uczniowie naszego gimnazjum wzięli udział w konkursie języka rosyjskiego pod hasłem „Znam i lubię język rosyjski”, organizowanym przez Liceum Ogólnokształcące w Wisznicach. Konkurs na etapie rejonowym odbywa się pod Honorowym Patronatem Polskiego Stowarzyszenia Nauczycieli i Wykładowców Języka Rosyjskiego, Instytutu Filologii Słowiańskiej UMCS w Lublinie i Starosty Powiatu Bialskiego.
piosenka_rosyjska16 kwietnia 2015 roku odbył się IV Konkurs. Uczestniczyły w nim trzy nasze uczennice: Aleksandra Swirid, Magdalena Jakimowicz oraz Marta Onyszczuk. Uczniowie kilkunastu gimnazjów z czterech powiatów (35 uczestników) zmagali się z zadaniami na zasadzie egzaminu gimnazjalnego. Wprawdzie nasze uczennice nie stanęły na podium, ale wykazały się dobrą znajomością języka rosyjskiego oraz właściwym przygotowaniem do egzaminu z części językowej. Naprawdę niewiele zabrakło, aby osiągnąć sukces. W konkursie nie mogą uczestniczyć laureaci i finaliści olimpiad i innych konkursów języka rosyjskiego sprawdzających wiedzę i umiejętności z tego przedmiotu. Uczestniczki konkursu otrzymały piękne dyplomy.

25 kwietnia 2015 roku odbył się również Regionalny Konkurs Piosenki Rosyjskiej zorganizowany przez Publiczne Gimnazjum Nr 1 w Wisznicach. Konkurs pod Honorowym Patronatem Instytutu Filologii Słowiańskiej UMCS w Lublinie, Starosty Powiatu Bialskiego oraz Wójta Gminy Wisznice zgromadził 37 uczestników ze szkół podstawowych i gimnazjów z czterech powiatów naszego województwa. Jury oceniało umiejętności wokalne, poprawność fonetyczną, interpretację utworu oraz język rosyjski. Poziom wykonanych utworów był bardzo wysoki. Była to prawdziwa uczta dla duszy. Uczniowie zaprezentowali różne utwory: były ballady, romanse i muzyka pop. W konkursie godnie zaprezentowały naszą placówkę trzy gimnazjalistki: Sylwia Hasiewicz, Weronika Bielecka i Weronika Kłosowska. Wykonały utwory: «Мой рай», «Береги», «Надежда». Zaśpiewały bardzo profesjonalnie, w poprawnym języku rosyjskim, otrzymując gorące brawa. Weronika Kłosowska otrzymała wyróżnienie i nagrodę książkową, wszystkie dziewczęta otrzymały podziękowania, drobne upominki i zaproszenie do udziału za rok. Opiekunka dziewcząt jest z nich bardzo dumna.