Konkurs „Moda na odblaski”

14 listopada w Białej Podlaskiej odbył się finał powiatowy konkursu „Moda na odblaski”, którego celem jest m. in.: promowanie bezpieczeństwa w ruchu drogowym małoletnich. Zadanie w konkursie polegało na przygotowaniu 3 minutowego pokazu mody odblaskowej oraz zaprezentowanie go do dowolnie dobranego utworu muzycznego. Zgodnie z regulaminem młodsi uczniowie zaprezentować mieli stroje w stylu wizytowym bądź sportowym, natomiast druga grupa wiekowa prezentowała modę młodzieżową bądź karnawałową.

W zmaganiach uczestniczyło 11 drużyn w dwóch grupach wiekowych. Pierwsza to klasy I-III, druga to klasy IV-VIII. Wśród dzieci młodszych klas I miejsce zajęła drużyna ze Szkoły Podstawowej w Huszczy, II szkoła Podstawowa w Leśnej Podlaskiej, natomiast na III miejscu uplasowała się Szkoła Podstawowa w Kodniu. Wśród starszych uczniów I miejsce zajęła drużyna ze Szkoły Podstawowej w Kodniu, II Szkoła Podstawowa w Hrudzie, III lokatę zajęła drużyna ze Szkoły Podstawowej w Wólce Dobryńskiej. Zwycięskie drużyny uhonorowane zostały pucharami i medalami. Każdy uczestnik dodatkowo otrzymał elementy odblaskowe. Czekała też na nie słodka przekąska.

Nasza zwycięska drużyna reprezentować będzie powiat bialski na finale wojewódzkim konkursu, który odbędzie się 6 grudnia w Lublinie. Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.