Jak przygoda, to tylko w Warszawie!

Dnia 21 października 2019r. uczniowie kl. 6a, 6b i 5c pod opieką: p. Elżbiety Kulupa, p. Izabeli Podsiadły, p. Marii Sosnowskiej, p. Reginy Hasiewicz oraz p. Piotra Drobczuka uczestniczyli w autokarowej wycieczce do Warszawy.

Pierwszym punktem programu był spektakl teatralny pt. „Ania z Zielonego Wzgórza” w Teatrze Kamienica w Warszawie. Podziwiano doskonałą grę aktorów odtwarzających role bohaterów znanej uczniom powieści. Przygody marzycielskiej Ani rozbawiły oglądających i pokazały, że wiara w realizację celów czyni cuda, a bycie damą nie zależy od ilości kwiatów na kapeluszu, ale od tego, jak potrafimy wybrnąć z każdej, nawet najtrudniejszej sytuacji.

Po obiedzie w restauracji Wieżyca grupa zwiedziła gmach Telewizji Polskiej S.A. przy ul. Woronicza 17. Uczniowie zobaczyli, jak wyglądają telewizyjne studia, m.in. Studio nr 5 – największe w telewizji – gdzie np. powstaje program „Jaka to melodia”, jak też programy dla dzieci. Wiele tajemnic odkryło też przed młodzieżą studio redakcji sportowej, gdzie swoje „królestwo” mają m.in. Maciej Kurzajewski i Przemysław Babiarz.

 

Ogromne wrażenie wywarła na zwiedzających tzw. reżyserka z mnóstwem monitorów, konsoli, mikserów, wysokiej lasy sprzętem elektronicznym i informatycznym.

Kolejne obejrzane studio to miejsce realizacji porannego „Pytania na śniadanie”. Domowa scenografia, wygodne kanapy, kwiaty, kuchnia tworzą niepowtarzalny klimat audycji.

Sam budynek telewizji – obiekt ze stali, szkła i luster – oraz mieszczące się w nim maleńkie muzeum poświęcone historii TVP ze sprzętem technicznym używanym pięćdziesiąt lat temu (telewizory i przeglądarki taśmowe) na długo pozostaną w pamięci i wyobraźni oglądających. Zobaczenie telewizji „od kuchni” to duże przeżycie.

Sezon wycieczkowy uważamy za otwarty, teraz czas na kolejne wyjazdy!