Informacja techniczna

Drodzy Uczniowie, Szanowni Rodzice,

Zwracają się do mnie uczniowie i nauczyciele z problemami pojawiającymi się na naszej stronie i publikowanymi na niej materiałami. Postanowiłem więc wyjaśnić kilka kwestii z tym związanych.

  1. Zacznę od faktu, że to nietypowa sytuacja, do której nauczyciele, uczniowie jak i nasza internetowa strona szkolna nie zostaliśmy przygotowani.
  2.  Nie wszyscy posiadamy sprzęt, oprogramowanie, wiedzę oraz możliwości techniczne do innej formy kontaktu z naszymi uczniami. W moim wypadku i jak domyślam się wielu innych szybkość łącza Internetowego nie pozwala na prowadzenie zajęć w postaci transmisji video. Pomijam fakt, że nie posiadamy do tego stosownego oprogramowania, a czasami sprzętu.
  3. Niektóre pliki przekazywane uczniom do pobrania muszą być spakowane ponieważ serwer, na którym znajduje się nasza strona inaczej uznaje je za niebezpieczne i usuwa. Dlatego po pobraniu należy je najpierw rozpakować (używamy do tego celu menu kontekstowego – prawy przycisk myszy).
  4. Materiałów jest dużo i czasem zdarzają się pomyłki, ale staramy się na bieżąco je poprawiać.
  5. Nie możemy tworzyć nowych podstron oddzielnie dla każdej klasy (byłoby ich zbyt wiele i mogłoby to spowodować problem z funkcjonowaniem całej strony).

Zdajemy sobie sprawę z tego, że taka forma kontaktu z uczniem nie jest idealna, ale staramy się wykonywać nasze zadania na tyle, na ile pozwalają nam nasze umiejętności, a przede wszystkim ograniczone możliwości techniczne.

z poważaniem
Zbigniew Gwardiak