Herbatka dla seniora na wesoło w ZPO w Kodniu

Już po raz drugi 6 lutego 2019r. w świetlicy szkolnej Zespołu Placówek Oświatowych w Kodniu odbyło się spotkanie ,,Herbatka seniora na wesoło” zorganizowana przez uczniowską grupę wolontariatu ,,Pomocna Dłoń’ , świetlicę szkolna ZPO w Kodniu, przy wsparciu parafii św. Anny w Kodniu. Odbiorcami tego spotkania byli seniorzy z terenu gminy Kodeń.

Pierwsze spotkanie odbyło się 11 grudnia 2018r., a w programie była: prelekcja dzielnicowego Komisariatu Policji w Terespolu asp. R. Sacewicza., występ kabaretu „Dzieci męczących” z kl. 6a („Wywiadówka”) oraz chóru szkolnego.

Na drugie spotkanie zaplanowano prelekcję dietetyka mgr A . Galczak-Kondraciuk – pracownika naukowego AWF Biała Podl. . Tematem wystąpienia były„Fakty i mity żywieniowe”.

Następnym punktem był występ kabaretu z kl 7b „Kapela weselna”, który rozweselił publiczność.

Chór szkolny wykonał 5 piosenek: „Z tamtej strony Wisły”, „Hej bystra woda”, „My cyganie”, „Głęboka studzienka” i „Hej sokoły”. Była to bardzo integrująca część spotkania, ponieważ każdy uczestnik otrzymał tekst i mógł włączyć się do radosnego śpiewu.

Po zakończeniu części artystycznej goście zostali obdarowani sercami walentynkowymi wykonanymi przez uczniów.

Przy herbatce i ciasteczkach goście mogli sobie spokojnie pogawędzić i powspominać czasy szkolne W miłej atmosferze wszyscy rozeszli się do swoich domów.

Następne takie spotkanie, jak zapowiedział o. Damian, odbędzie się 4 marca – a będzie to dyskoteka seniora.

Tekst i zdjęcia: Teresa Filipek