Akcje świetlicy szkolnej

Akcja TELEFON DO SENIORA

APEL DO WSZYSTKICH UCZNIÓW A SZCZEGÓLNIE WOLONTARIUSZY

Przed świętami a szczególnie w tak trudnym okresie pandemii pomyślmy o osobach starszych, chorych, zamkniętych w domach z powodu kwarantanny.

Pomyśl o swoich najbliższych, ale też o tych do których może nikt nie zadzwoni…- mieszkańców Domu Pogodnej Starości Towarzystwa Pomocy im. św. Brata Alberta w Kodniu.

Zadzwoń pod numer 667 777074 ( do godz. 15-ej) lub 833754225 ( po godz. 15-ej).

Na pewno zrobisz dobry uczynek i wywołasz radość w sercu osoby samotnej….

Nie rozmawiaj o chorobie lecz o miłych rzeczach; możesz zapytać jak kiedyś świętowano, jak przygotowywano się do świąt.. Możesz wcześniej przygotować się do tej rozmowy….

Czy poradzisz sobie? Nie odpowiesz sobie na to pytanie, jeśli nie spróbujesz…. Pamiętaj!

„NAJMNIEJSZY, DOBRY CZYN JEST LEPSZY
OD WSPANIAŁEGO ZAMIARU.”

Więc działaj!
Powodzenia!

Teresa Filipek
opiekun grupy ,,Pomocna Dłoń”


Do wolontariuszy! – Akcja WOŚP

Witam serdecznie wszystkich wolontariuszy!

Wkrótce 29 finał WOŚP – 10 stycznia 2021r. – Gramy z głową!. Zbiórka dla laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy.

Tak jak dotychczas , w tym roku również chcielibyśmy wspomóc tą akcję. Ze względu na sytuację zagrożenia epidemiologicznego większość działań będzie przeniesiona do Internetu. Dlatego też rejestracja wolontariuszy odbywa się za pomocą iWolontariusz- informacja w pliku.

Według wcześniejszych ustaleń z dyrekcją szkoły reprezentować placówkę w WOŚP mogą uczniowie ( głównie 8-ych klas) , którzy działali aktywnie w wolontariacie. Bardzo proszę uczniów przed rejestracją o kontakt ze mną pod numerem tel. 83 3750109 ( świetlica szkolna) lub e-mail teresafilipek@o2.pl

Przed rejestracją proszę porozmawiać z rodzicami – oni są Waszymi opiekunami, więc będą decydować w jaką formę kwestowania zaangażujecie się.

Nasza szkoła należy do sztabu WOŚP Biała Podlaska. W pliku przesyłam Wam również informacje odnośnie facebooka i fanpage sztabu.

Jakie macie pomysły w ramach tej akcji? Czekam na odpowiedź!

Życzę zdrowia i dużo energii do działania!

Teresa Filipek
opiekun grupy ,,Pomocna Dłoń”