Akcja „Twój Dar Serca dla Hospicjum”

Jak co roku w  Zespole Placówek Oświatowych w Kodniu grupa wolontariatu ,,Pomocna dłoń” zorganizowała akcję ,,Twój Dar Serca dla Hospicjum”. Ze sztabu organizacyjnego w Lublinie została pobrana puszka, plakat i film edukacyjny. Uczennice klasy II A gimnazjum Zofia Woźna, Marta Wołosiuk, Karolina Parzyszek i Izabela Rajkiewicz realizując projekt edukacyjny w ramach akcji przeprowadziły następujące działania :

  1. Sprzedaż ciast.
  2. Kiermasz stroików wielkanocnych.
  3. Zbiórka pieniędzy do puszek.
  4. Koncert Charytatywny.

Nauczycielem odpowiedzialnym za projekt jest pani Teresa Filipek. Pieniądze z tej akcji zostaną przeznaczone na zakup leków, środków higieniczno-opatrunkowych, sprzętu medycznego oraz pomoc socjalną dla podopiecznych i ich  rodzin.

Dzięki pomysłowi i zaangażowaniu p. L.Korowaj dnia 03.04.2017r. odbył się wielkanocny kiermasz. Uczniowie szkoły przygotowali dekoracje świąteczne.

Dnia 25.04.2017 na korytarzu szkolnym odbyła się sprzedaż ciast przygotowanych przez uczniów ZPO w Kodniu przy współpracy rodziców.

Od dnia 3 kwietnia do 28 kwietnia były zbierane pieniądze na Hospicjum Małego Księcia w Lublinie. Uczniowie zbierali pieniądze do puszki.

Dnia 28.04.2017 roku odbył się koncert charytatywny, na którym chętne osoby zaprezentowały dowolną piosenkę. Podczas koncertu odbyła  się zbiórka pieniędzy . Została również przedstawiona prezentacja multimedialna o hospicjum oraz film ,,Hospicjum perinatalne”

Akcja została ukończona. Uczennice uczestniczące w projekcie podliczyły pieniądze i wpłaciły na konto hospicjum 1226,00zł

Uczniowie ze szkoły i przedszkola zbierają nakrętki, które są przekazywane  do firmy, która zajmuje się ich utylizacją, a za uzyskane pieniądze  spełniane są marzenia dzieci oraz zakup prezentów dla  podopiecznych z hospicjum. Osobą odpowiedzialną za zbiórkę nakrętek jest pani Joanna Hernik.

Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w akcję : pracownikom  i uczniom ZPO w Kodniu oraz  rodzicom. Mamy nadzieję, że wszyscy, którzy ofiarowali ,,swój dar serca dla hospicjum” staną się wrażliwsi na potrzeby innych osób.

 

                                      Opiekun grupy wolontariatu
                                             ,,Pomocna Dłoń”
                                                Teresa Filipek