Akcja „Góra Grosza” w naszej szkole

Już po raz 20 we wszystkich szkołach całej Polski w dniach 25.11.2020 – 2.01.2020r. odbyła się wielka akcja „GÓRA GROSZA”, którą organizuje Towarzystwo Nasz Dom z Warszawy. Celem akcji jest zbieranie funduszy na różne programy pomocy osieroconym dzieciom, a także uświadomienie dzieciom i młodzieży, że nawet najdrobniejsze monety, pojedynczo niewiele warte, zebrane w tak dużej liczbie przez uczniów wszystkich szkół całego kraju, mogą tworzyć ogromny fundusz, dzięki któremu udzielona zostanie istotna pomoc bardzo wielu ich koleżankom i kolegom, którzy znaleźli się w najtrudniejszej sytuacji życiowej.

      Nasza szkoła kolejny raz brała udział w tej akcji. Zgodnie z tradycyjnym powiedzeniem ,,Ziarnko do ziarnka..” wszystkie klasy przez okres czterech tygodni skrupulatnie zbierały monety. Jedno-, dwu-, pięcio-, dziesięcio-, dwudziesto- i pięćdziesięciogroszowe bilony utworzyły niezłą monetową górkę, dając przedstawicielkom Samorządu Uczniowskiego pracę na kilka godzin przy ich przeliczaniu. Okazało się, że udało nam się zebrać kwotę w wysokości 640 zł. 65 gr.

      Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do tego, by innym mogło być lepiej, ponieważ  ,,jeden grosz znaczy niewiele, ale GÓRA GROSZA jest największa na świecie”.