Sezon na szkolne wycieczki uważamy za otwarty

Szkolny sezon wycieczkowy trwa! W piatek 18 maja 2018r. uczniowie klas czwartych pod opieką pań: Reginy Hasiewicz, Anny Krawczyk, Haliny Gwardiak i Lucyny Sawczuk udali się na wycieczkę do Warszawy. Choć pogoda od samego rana była niesprzyjająca, nastroje wszystkim dopisywały. Do stolicy dotarliśmy przed południem.

            Pierwszym punktem programu wycieczki był Hangar 646 – park trampolin, w którym czekały nas różne atrakcje. Świetna zabawa nie mogła, niestety, trwać wiecznie… Potem oodbyliśmy długi spacer po Starym Mieście, zatrzymując się przy ważnych warszawskich pomnikach i zabytkach. Byliśmy przy Zamku Królewskim, pod Pomnikiem Małego Powstańca, Jana Kilińskiego i przy Kolumnie Zygmunta III Wazy. Na Jarmarku Zygmuntowskim kupiliśmy mnóstwo pamiątek i – jak na prawdziwych turystów przystało  – wydaliśmy dużo pieniędzy. W końcu udaliśmy się na wyczekiwany już obiad, który był przepyszny, smakował nawet największym niejadkom.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Nastepnie pojechalismy do Manufaktury Czekolady. Tam zapoznaliśmy się z kolejnymi etapami produkcji czekolady i wzięliśmy udział w warsztatach. Każdy miał możliwość samodzielnie ozdobić tabliczkę czekolady suszonymi owocami, żelkami lub ziarnami dyni. Swoje dzieła przywieźliśmy do domu.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Nieprzewidzianym w programie wycieczki zdarzeniem była awaria autokaru. Zmuszeni byliśmy czekać na autobus zastepczy. Nie był to jednak czas stracony. Udaliśmy sie do Łazienek Królewskich, gdzie spacerowaliśmy po parkowych alejkach. Wszystko upamiętniliśmy na wielu fotografiach. Potem byliśmy w KFC na smakowitych frytkach, chrupiącym kurczaku i zimnej coli.


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Do Kodnia dotarliśmy po północy. Zmęczeni, prawie śpiący, ale jakże zadowoleni i zachwyceni. Dziękujemy naszym opiekunom za cierpliwość, wytrwałość i opiekę w czasie wycieczki.

Tekst: Marta Litwiniuk kl. 4b