6-ta HERBATKA SENIORA w ZPO w KODNIU

Już po raz szósty 23 października 2019r w świetlicy szkolnej Zespołu Placówek Oświatowych w Kodniu odbyło się spotkanie ,,Herbatka seniora ” zorganizowana przez uczniowską grupę wolontariatu ,,Pomocna Dłoń’ , świetlicę szkolną przy ZPO w Kodniu, przy wsparciu parafii św. Anny w Kodniu. Odbiorcami tego spotkania byli seniorzy z terenu gminy Kodeń ( i nie tylko )

Spotkanie rozpoczął dyrektor ZPO w Kodniu p.J. Malarski oraz proboszcz parafii św. Anny w Kodniu o.D.Dybała.

Pierwszym punktem spotkania był występ chóru szkolnego pod przewodnictwem p. R.Hasiewicz. Była to bardzo integrująca część spotkania, ponieważ każdy uczestnik otrzymał tekst i mógł włączyć się do radosnego śpiewu.

Nastepnie odbyła się prelekcja „Pierwsz pomoc”.Uczniowie kl.3a pod opieką p. T. Filipek pokazywali, jakie czynności należy wykonać w przypadku znalezienia się w sytuacji gdy ktoś jest nieprzytomny.

Kolejnym punktem programu był występ grupy młodych aktorów z kl.7a pod opieką p. D. Kłosowskiej. Przygotowali oni scenkę „Nie ma mocnych” zakończoną słowami „Sprawa sercu wszystkim bliska , to ochrona środowiska”.

Po zakończeniu części artystycznej goście zostali obdarowani kwiatami wykonanymi przez uczniów ( pod instruktażem p. R.Hasiewicz).

Przy herbatce i ciasteczkach, upieczonych przez rodziców uczniów z kl.3a goście mogli sobie spokojnie pogawędzić i powspominać czasy szkolne W miłej atmosferze wszyscy rozeszli się do swoich domów.

Tekst : Teresa Filipek- ZPO Kodeń
Zdjęcia (wkrótce) : Maja Małachowicz -ucz kl.7a